Konuştuk Nedir?

Konuştuk

Konuştuk Röportaj Sitesi

Konuştuk; arşiv niteliğinde röportaj ve söyleşilerle; Türkiye’nin hafızasına katkı sunmayı amaçlayan, sosyal faydayı önemseyen bir girişimdir. Belirli çalışma alanlarıyla ilgili olay, olgu ve sorunları masaya yatıran ekibimiz; konunun muhatabı, birikim sahibi kişilerle yaptığı söyleşileri paylaşmaktadır. Yapılan bu röportajlarla uzman kişilerin görüşleri topluma aktarılabildiği gibi konuyla ilgili araştırma yapanların da bilgiye erişimi kolaylaşmaktadır. Ekibimizin bir parçası olmak isterseniz bize katılın.

Tarihten edebiyata ekonomiden politikaya geniş temaları merkeze alarak faaliyet gösteren Konuştuk’un bir misyonu da farklı disiplinleri bir araya getirmektir. Bu yolla daha önce ortaya konulmamış yaklaşımlar üretebilecek bir imkân sahası oluşmaktadır. Konuştuk; aynı zamanda teori ve pratiğin bir araya geldiği bir platform bir buluşma noktası olmayı amaçlamaktadır.

Birlikte çalışmanın gücüne inanan ekibimiz; şahıslarla, sivil toplum örgütleriyle, düşünce kuruluşlarıyla, uluslararası örgütlerle ve firmalarla işbirliği yaparak, ortak fayda prensibiyle çözümler üreten bir iletişim merkezidir.

Konuştuk; yeni çıkan film, kitap ve raporlara özel olarak ilgi göstererek kaliteli çalışmaların tanıtımında bir basamak olmaya çalışır. Aynı zamanda gelişmiş teknolojik altyapıya sahip, Endüstri 4.0 farkındalığına erişmiş, inovasyon ve AR-GE’ye önem veren girişimlerin toplumda karşılık bulmasına yardımcı olur. Sitemiz, üretim felsefesinin toplumda özümsenmesini sağlayacak ve yeni girişimlere ilham verebilecek oluşumlarla işbirliği yapan bir mecradır.

Ortaya koyduğu vizyonu ile Konuştuk; klasik medya çalışmalarından farklılaşarak çözümün bir parçası olmak için gayret etmektedir. Özgünlükten ödün vermeden, bilgi üretmek adına koyulduğumuz bu yolda sizlerin de destekleriyle yeni okuyucularla buluşmayı heyecanla arzuluyoruz.

 

Ekip

 

Kurucu & Genel Yayın Yönetmeni

Muhammed Murat Arslan

Yayın Sorumlusu

Mehmet Behçet Yorulmaz

Son Okuma

Said Dağlı

Görsel Uygulama

Emre Fatih